Пазарни цени на земјоделски производи во Р. Македонија ден/кг: бела пиперка 30-45, грав 156-170, домат 50-45, зелка 20-17, индустриски домат 30, карфиол 30-45, корнишони 37-45, краставица 27-35, кромид 22-30, лук 125-150, компир 15-25, модар патлиџан 30-60, морков 30-40, цвекло 20-30, црвена пиперка 30-40, јајце 1бр 6-7, мед 250-300…

stole

Како до поквалитени земјоделски производи

Со создавањето на поволни или оптимални услови за раст и развој на растенијата, а со тоа создаваме и неповолни услови за развој на […]

20150628_202813
fond

Формиран гарантен фонд за македонските земјоделци

Гарантен механизам со кој ќе се забрза развојот на земјоделстовото. Поволни кредити за македонските земјоделци. Министерството за земјоделството шумарство и водостопанство на […]

tractor03

Програма за рурален развој за 2015

Македонските фармери ќе можат да аплицираат за евтина набавка на механизација чија дејност е производство на житни, фуражни и индустриски култури и […]

wheat_field_summer_2-wallpaper-1280x1024

Прихрана на житни култури

Ѓубрење– Пченицата има големеи потреби од хранливи материи. Најголеми потреби има за азот, фосфор, калиум. Покрај тоа има потреба и од калциум, […]

mahanizacija

Машини за Ѓубрење

Машини за расфрлање на Минерално ѓубриво Конструкцијата на расфрлувачот на минерално ѓубриво се состои од: оквир кој го сочинува носечката конструкцијата, казан […]

image-9c0d5c3a3ed2deee729648b860d37bad40daea4aa7e67863cfd6b9baac716444-V

Гостување на Директорот на АПРЗ Игор Златков во емисијата Аграр на МРТ

Целото интервју можите да го погледнeте на следниот линк  

APRZ donacija

Вработените од АПРЗ донираат бела техника за настраданите од поплавите

Кој не ја запамети зелената куќа во Новаци, која настрада во февруарските поплави, а шестчленото смејство Мицевски од тогаш се уште живее […]

APRZ2

Студиско патување на АПРЗ во организација на Италијанската невладина организација COSV

Во периодот од 19.04.2015 до 25.04.2015год. во Ферара, Италија беше организирано студиско патување во организација на Италијанската невладина организација COSV, а во […]

24

Организирана еднодневна акција “Облагородување на дивата круша-горница” Мариово 2015

На ден 25.04.2014 година, во мариовскиот крај, село Маково, АПРЗ во соработка со еколошкото друштво “Кајмакчалан”, месна заедница од село Маково и […]

Следна страница »
Web Design BangladeshBangladesh Online Market
hd porno izle
escort izmir
izmir karsiyaka escort
porno
şişli escort